»Ta zakon nikakor ne motivira zdravnikov, da bi dopoldan naredili več, ampak ravno obratno. Tudi to jih stimulira, da bi podaljševali čakalne dobe in da bi se veliko dela prestavilo v popoldansko delo, kjer bodo zdravniki seveda po podjemnih pogodbah dobili znatno več.«
»Se res mudi, da bo zdravnik, ki že zdaj dobiva 15.000 evrov plače, dobil še 1000 evrov več?«
»Ne, saj ste imeli več oddaj tudi pri vas, v katerih so zdravniki jasno povedali, da to ni rešitev.«
»Omejevanje, kaznovanje in podobni principi nikakor ne prispevajo k temu, da bodo zdravniki delali več, pa tudi ne bolje.«
»Slovenski zdravstveni sistem je v veliki meri odvisen od dodatnega dela zdravnikov pri drugih delodajalcih v javnem zdravstvenem sistemu, bodisi zasebnih ali državnih. To delo vzdržuje številne specialistične ambulante po Sloveniji, pa tudi zagotavljanje 24-urne prisotnosti in dela zdravnika. Zdaj bodo nekatere te dejavnosti otežene.«
»Najbrž je smiselno, da se meri, koliko neki zdravnik naredi, čeprav gre tukaj seveda za pasti, saj so zdravniške storitve lahko zelo različne. [...] Sicer pa je treba zakon usmeriti v to, da bodo zdravniki v čim boljših pogojih čim bolj motivirani, da bodo delali. In to ne samo zdravniki, ampak vsi zdravstveni delavci, da bomo lahko ljudem zagotovili čim več zdravstvenih storitev.«
»Dejstvo, da te storitve ne bodo več obračunane, za zdravnika ne pomeni niti klika oz. niti črke manj administrativnega dela.«
»Torej v trenutku, ko zdravnik, sodnik, tožilec ne dela, torej ne opravlja svojih delovnih obveznosti, pač ne more dobiti plače.«
»Če ti zdravniki ne bodo smeli več delati na Ptuju, se bo delo na internem oddelku ustavilo.«
»Če boste dali zdravnika iz dežurstva v izmeno, bo neprekinjeno zdravstveno varstvo zagotovljeno, ampak za izmeno, v kateri bo opravljeno isto delo kot v dežurstvu, bo potrebnih 50 odstotkov več zdravnikov.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju